DUBAI MIX #13

Witam!

Moi Drodzy wracam po bardzo długiej przerwie. Nie mam nic na swoje usprawiedliwienie, czasem tak po prostu bywa, że obowiązki zajmują nam więcej czasu, niż byśmy chcieli. Żałuję tylko, że nie zrobiłam żadnej notatki informującej o przerwie, ale mówiąc szczerze, nie spodziewałam się że przerwa będzie aż tak długa. Ponad 3 miesiące. Dużo mam do nadrobienia, dlatego wpis będzie długi (jak zresztą wszystkie inne… hmmm… muszę nad tym popracować, żeby pisać krócej, a częściej). Zapraszam was na kilka migawek z ostatnich trzech miesięcy, kiedy miałam czas oderwać się od pracy.

– ENGLISH –

My Dears, I am back after a long break. I don’t have any excuses, sometimes just happens that the obligations take from us more time then we expect. But I’m really sorry that I didn’t write any note to inform you about the break.
I have a lot of catching up to do, so posting will be very long. Please, be welcomed to see some of my memorable moments from last three months.

Dinosaur Exhibition in WTC Mall, Abu Dhabi

Firma w której pracuje mój mąż, organizowała wystawę dinozaurów. Na początek była możliwość porobienia sobie zdjęć z eksponatami, a następnie odbył się pochód z dinozaurami-maskotkami dookoła centrum handlowego, któremu przewodniczyli afrykańscy tancerze. Bardzo fajna atrakcja edukacyjno-rozrywkowa. Poza tym dla najmłodszych zorganizowano kącik z dinozaurowymi kolorowankami, oraz dinozaurowe kino.

worldbyjasmine - abudhabi1worldbyjasmine - abudhabi2worldbyjasmine - abudhabi4worldbyjasmine - abudhabi5worldbyjasmine - dinoworld1worldbyjasmine - dinoworld2worldbyjasmine - dinoworld3worldbyjasmine - dinoworld4worldbyjasmine - dinoworld5worldbyjasmine - dinoworld6

Burjuman Mall, Dubai

Fantastyczne odkrycie!!! Centrum handlowe w dzielnicy Burjuman, która raczej nie jest promowana jako atrakcja turystyczna dla zamożnych. Dzielnica słynie z atrakcyjnych cenowo hoteli oraz sklepów, gdzie można znaleźć dosłownie wszystko, w bardzo niskiej cenie. Zamieszkana w większości przez ludność z Indii, Pakistanu, Bangladeszu oraz Filipin.

worldbyjasmine - burjumanmallworldbyjasmine - burjumanmall2worldbyjasmine - burjumanmall3worldbyjasmine - burjumanmall4worldbyjasmine - burjumanmall5worldbyjasmine - burjumanmall6worldbyjasmine - burjumanmall7worldbyjasmine - burjumanmall8

Down Cruise, Dubai

Kolejną atrakcją były nasze kolacje na łodzi. Gościliśmy znajomych mojego męża i w ostatnim dniu ich pobytu w Dubaju, postanowiliśmy zabrać ich w rejs. Niestety prace remontowe dróg i przez to zakorkowane ulice, albo dokładniej nasze zbyt długie strojenie się sprawiły, że po dotarciu na miejsce zwane Dubai Creek, zobaczyliśmy tylko odpływający statek 😦 Na szczęście przemiły właściciel, pozwolił nam wykorzystać zakupione kupony w innym terminie. Razem z mężem, przez trzy kolejne środy jedliśmy kolacje na łodzi 🙂 Do tego dochodziły atrakcje, takie jak: występ magika, taniec tanoura oraz taniec brzucha.

worldbyjasmine - downcruice1worldbyjasmine - downcruice2worldbyjasmine - downcruice3worldbyjasmine - downcruice4worldbyjasmine - downcruice5worldbyjasmine - downcruice6

Jumeirah Lake Towers, Dubai

Przez ostatnie 3 miesiące bardzo często spacerowałam po dzielnicy zwanej Jumeirah Lake Towers. Chyba już o tym wspominałam we wcześniejszych postach, ale jest to miejsce bardzo przypominające Dubai Marina, jednak mniej turystyczne, przez co też spokojniejsze. Zachęcam do odwiedzenia.

worldbyjasmine - jumeirahlaketowers1worldbyjasmine - jumeirahlaketowers2worldbyjasmine - jumeirahlaketowers3worldbyjasmine - jumeirahlaketowers4worldbyjasmine - jumeirahlaketowers5worldbyjasmine - jumeirahlaketowers6worldbyjasmine - jumeirahlaketowers7worldbyjasmine - jumeirahlaketowers8worldbyjasmine - jumeirahlaketowers9worldbyjasmine - jumeirahlaketowers10worldbyjasmine - jumeirahlaketowers11worldbyjasmine - jumeirahlaketowers12

Myślę, że na dzisiaj to już wszystko. Mam Wam jeszcze sporo do pokazania, ale w Dubaju jest już 2 nad ranem, więc najwyższy czas iść spać. Na dniach powinien pojawić się kolejny wpis, z najciekawszymi zdjęciami ostatnich trzech miesięcy.

Bardzo dziekuję, że nadal ze mną jesteście :-*

– ENGLISH –

I think that’s all for today. I still have a lots of pictures to show, but in Dubai is already 2am and it’s time to go sleep. On the days I should publish one more post with the most interesting pictures of the past three months.

Thank you so much for being with me :-*

Your Jasmine

Advertisements

4 comments

 1. Bardzo się cieszę Kingo że wróciłaś do blogowania. Przyznam się, że przeczytałam twojego bloga dwukrotnie, a do zakładki ze zdjęciami na instagramie zaglądam co tydzień. Mam takie wewnętrzne odczucie, że jesteś bardzo miłą i ciepłą osobą, mimo, że osiągnęłaś tak wiele, nie obnosisz się z tym. Poza tym jesteśmy prawie rówieśniczkami, tylko że moje życie zupełnie inaczej się ułożyło. Ja jestem samotną mamą, ale szczęśliwą. Niestety podróżowanie w mojej obecnej sytuacji całkowicie nie wchodzi w grę. Tym większą radość sprawiają mi Twoje piękne zdjęcia. Tu już nie chodzi o sam profesjonalizm, ale o łapanie chwili. Widać, że cieszysz się swoim życiem. Kochasz miejsce w którym mieszkasz i masz pasje, jak czytanie książek. Życzę Ci wszystkiego dobrego. Czekam na kolejne wpisy. Ściskam. Jolanta

  Like

  1. Jolanto, bardzo, ale to bardzo dziękuję Ci za przemiłe słowa. Uskrzydliłaś mnie.
   Bardzo ciesze się, że jesteś szczęśliwa pomimo faktu, że sama wychowujesz swoje dziecko/dzieci. Życie tak szybko przemyka, że szkoda marnować je na rozmyślanie “co by było gdyby…”. Prawda jest taka, że żadna z nas nie osiągnęła ani więcej, ani mniej od tej drugiej. Wszystko zależy od tego jak się w danej sytuacji czujemy. Można mieć “wszystko”, a czuć się jak “nic” i odwrotnie. Pamiętam podroż z moim mężem na Sri Lankę. Widziałam tam ludzi, którzy żyją bardzo ubogo, w walących się domach, a w ciągu godziny uśmiech gościł na ich twarzach częściej, niż u mnie przez cały dzień. Co nie znaczy, że sama nie jestem szczęśliwa. Owszem jestem, a zwłaszcza od kiedy nauczyłam się to szczęście dostrzegać we wszystkich nadarzających się okazjach lub nawet sama zaczęłam je kreować.

   Życzę Ci jeszcze więcej szczęścia :-*

   Like

 2. Finally you back! I was looking forward for this entry. Great photos. Please continue to blogging. I was in Dubai 10 years ago. Your pictures remains me the beautiful moments I had there.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s