WEATHER IN DUBAI

Witajcie!

Dzisiaj będzie luźny post, bo przygotowuję się do jutrzejszego – POLAND – MEMORIES. Powiedziałam o tym mojej przyjaciółce z Polski, która podsumowała to stwierdzeniem: “eee… o Polsce będziesz pisać? Przecież my to mamy na co dzień?” Trochę to rozumiem. Ja również mało interesuję się zdjęciami z Dubaju, bo przecież tutaj mieszkam. Gdyby nie blog, to pewniej już bym nie fotografowała tego miasta. Uwielbiam za to zdjęcia z Polski. Co jakich czas otwieram moje archiwum i przeglądam fotografie, z czasów kiedy tam mieszkałam. Nie ma tego dużo, a ich jakość zostawia wiele do życzenia, ale są moje, pełne wspomnień. Poza tym fajnie, jakby moi znajomi, niepochodzący z Polski, zrozumieli do czego tak tęsknie. Ja nie jestem osobą, która musiała z Polski przed czymś uciekać. Otaczałam się dobrymi znajomymi, robiłam to co lubiłam. Oczywiście, miałam mnóstwo nieprzyjemnych sytuacji w życiu, ale czas je zabrał, a ja zapomniałam. W firmie gdzie pracuję, jestem jedyną osobą, która tęskni za swoim krajem, za swoim domem.

Taki długi wstęp, a ja tak naprawdę, to chciałam powiedzieć Wam o pogodzie. W tym roku dla mieszkańców Dubaju, jest ona wyjątkowo łaskawa. Jeszcze tydzień temu, jadąc samochodem do pracy, z klimatyzacją ustawiona na maksa, potrafiliśmy pół drogi przemarudzić: “jak to jest gorąco i jacy to jesteśmy przez tą pogodę leniwi/zmęczeni”. Ostatnie 4-5 dni totalnie nas zaskoczyły. Owszem nadal jest gorąco, cholernie gorąco, ale można swobodnie oddychać. Człowiek nie czuje się jak w piekarniku. Bez problemu można wybrać się pieszo, do pobliskiego sklepu i nie wrócić przepoconym. Myślę, że jeszcze z 2-3 tygodnie i w Dubaju rozpocznie się sezon turystyczny, zwykle był to przełom września/października.

Mała porada dla osób planujących odwiedzić Dubaj. Warto zaopatrzyć się w zwiewne bluzki z długim rękawem, lub cieniutkie sweterki. Nie tylko ochronią Was przed pogardliwym spojrzeniem ze strony religijnych muzułmanów, ale również ochronią przed palącym słońcem. Nie bez powodu, tradycyjne stroje arabskie osłaniają całe ciało. Słońce w Dubaju jest znacznie intensywniejsze niż w Europie. Pamiętajcie, mimo tego, że będziecie w mieście, pięknym pod względem architektonicznym, to jednak jest to pustynia. Korzystajcie ze słońca, ale z głową.

Na sam koniec, żeby było weselej, wrzucam Wam linka do kanału youtubowego Thabita.

THABIT AL MAWALY

Gościu w przezabawny sposób przedstawia życie mieszkańców Dubaju. Kultura arabska z przymrożeniem oka. Poniżej podlinkowałam Wam moje ulubione produkcje Thabita. Miłego oglądania.

GYM

NOT SO INNOCENT GIRLS

HOW TO PICK UP GIRLS IN DUBAI

THE SHEEP

I’T HARD BEING A MAN

THE ART OF IGNORING

ON THE ROAD IN DUBAI

RAMADAN HABITS

THINGS THAT HAPPEN IN RAMADAN

MORNING OF EID

BIRTHDAY

FILM HINDI

 – ENGLISH –

Since I live in Dubai, I started to really appreciate country where I come from. Whenever I have a free time, I’m very happy to watch all pictures from Poland, which I have on my computer. Maybe they are not so good quality, but they are mine… full of memories. Tomorrow I’m planning to make a post on the blog with photos from Poland. I hope you will like it.

Going to the subject. In this year, the weather in Dubai, is extremely gracious. A week ago, it was hard to spend even a few minutes outside. Walk was possible only after sunset. Last 4-5 days totally surprised me. Yes it’s still hot, damn hot, but you can easily breathe. Finally there is no problem to go to the store near by and do not came back sweaty. I think, that with 2-3 weeks in Dubai will start the tourist season, usually it was the end/beginning of September/October.

Small advice for people, who planning to visit Dubai. You should have a blouse or sweater with long sleeves. Not only to respect Muslim culture, but also to protect yourself from the sun. Not without reason the traditional arabic clothes cover whole body. Sun in Dubai is much more intense than in Europe. Remember, this beautiful city was builded on the desert. Enjoy the sun, but be also smart. First, take care about your health.

At the end, to make it more fun, I’m giving you a link to the Youtube channel of Thabit.

 THABIT AL MAWALY

The guy in a hilarious way depicts the life of Dubai. Find my favorite productions of Thabit below. Enjoy watching.

GYM

NOT SO INNOCENT GIRLS

HOW TO PICK UP GIRLS IN DUBAI

THE SHEEP

I’T HARD BEING A MAN

THE ART OF IGNORING

ON THE ROAD IN DUBAI

RAMADAN HABITS

THINGS THAT HAPPEN IN RAMADAN

MORNING OF EID

BIRTHDAY

FILM HINDI

Your Jasmine

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s