THE PALM JUMEIRAH

worldbyjasmine - palmjumeirah

Witajcie!

The Palm Jumeirah została zaprojektowana przez architektów firmy HHCP, na zlecenie Nakheel, spółki należącej do rządu Dubaju. Jej budowę rozpoczęto w czerwcu 2001 r., a pierwsze mieszkania zostały przekazane do użytku w 2006 r. Na początku października 2007 r., Palm Jumeirah stała się największą na świecie sztuczną wyspą. Również w tym czasie 75% własności były gotowe do przekazania. Pod koniec 2009 roku, na wyspie otwarto 28 hoteli.

Tyle w ramach wstępu teoretycznego 🙂 Wczoraj razem z mężem, wybraliśmy się odwiedzić naszych przyjaciół, którzy przylecieli do Dubaju w sprawach biznesowych. Zatrzymali się w hotelu Kempinski, na sztucznej wyspie, zwanej THE PALM JUMEIRAH. Pogoda zupełnie nie zachęcała do spaceru, a poza tym mieliśmy zaledwie 2 godzinki, wiec w sumie cały ten czas przegadaliśmy. Wybaczcie, ale nie robiłam zdjęć wewnątrz hotelu, ani podczas naszego spotkaniu. Dawno się nie widzieliśmy i tak naprawdę, w tamtym momencie to oni byli dla mnie najważniejsi. Zrobiłam za to kilka zdjęć w drodze, przed i po naszym spotkaniu 🙂 Mam nadzieję, że zdjęcia przypadną Wam do gustu.

– ENGLISH –

The Palm Jumeirah was designed by HHCP architects, commissioned by Nakheel, a company owned by the Dubai government. Construction began in June 2001 and the developers announced hand over of the first residential units in 2006. In early October 2007, the Palm Jumeirah had already become the world’s largest artificial island. Also at this time, 75% of the properties were ready to hand over. By the end of 2009, 28 hotels were opened.

Enough theory 🙂 Yesterday, together with my husband, we went to visit our friends, who came to Dubai for a business trip. They staying in the Kempinski Hotel, located on an artificial island, called THE PALM JUMEIRAH. Weather was not encourage for walks and besides we had only 2 hours, so we just spend this time on nice conversation. Forgive me, but I didn’t make any pictures inside the hotel. We didn’t saw each other for long time and at that moment, they were the most important for me. But I made some pictures on the way, before and after our meeting 🙂 I hope you will like it.

worldbyjasmine - palmjumeirah1worldbyjasmine - palmjumeirah2worldbyjasmine - palmjumeirah3worldbyjasmine - palmjumeirah4worldbyjasmine - palmjumeirah5worldbyjasmine - palmjumeirah6worldbyjasmine - palmjumeirah7worldbyjasmine - palmjumeirah8worldbyjasmine - palmjumeirah9worldbyjasmine - palmjumeirah10worldbyjasmine - palmjumeirah11worldbyjasmine - palmjumeirah12worldbyjasmine - palmjumeirah13worldbyjasmine - palmjumeirah14worldbyjasmine - palmjumeirah15worldbyjasmine - palmjumeirah16worldbyjasmine - palmjumeirah17

 

Your Jasmine

Advertisements

6 comments

  1. Tak, widoki rzeczywiście są przepiękne i do tego szum morza w tle. Nie bardzo rozumiem, czym dla Ciebie jest “dobre życie”. W Polsce uważałam, że można fajnie żyć, zarabiając 3000PLN, w Dubaju ta sama kwota, to minimum do przeżycia. Jeśli jesteś singlem, wystarczy Ci wynajęty pokój w średnim standardzie (czyste ściany, często prywatna łazienka)- min. 2000AED-3000AED do nawet 5000AED w zależności od dzielnicy. Zamiast samochodem, jeździsz metrem – 200AED-400AED (srebrna karta/złota karta). Koszt jedzenia dla jednej osoby to ok. 1000AED, włącznie z lunchem w pracy. Teraz do tego minimum, musisz dodać wydatki, które sprawią, że Twoje życie, będzie na “dobrym poziomie”. Ceny ubrań z sieciówek są zbliżone do tych w Polsce (może trochę wyższe – 10-20%), podobnie produkty luksusowe, ceny kosmetyków drogeryjnych są znacznie wyższe, nawet o 100-200%. Jeśli lubisz clubbing, stołowanie się w restauracjach i co tygodniowe kino, to musisz dodać kolejny 1000AED do swoich wydatkowy. A może chcesz pomoc swojej rodzinie? Jak widzisz ciężko jest mi wprost odpowiedzieć, bo dla każdej osoby “dobre życie”, będzie oznaczało coś innego.

   Like

   1. Dzięki za szybką odpowiedź. A co jak chcę mieć samochód? Możesz jeszcze o tym napisać? Sorry, że tak dopytuję.

    Like

    1. Nie ma najmniejszego problemu. Jeśli tylko jestem w stanie odpowiedzieć, to bardzo chętnie to zrobię. Kwestia zakupu samochodu, to znów kwestia pieniędzy, oraz tego, czy chcesz kupić pojazd nowy, czy używany. W przypadku używanego samochodu, to myślę, że sytuacje przedstawia się podobnie jak w Polsce (polecam zajrzeć na stronę http://www.dubizzle.com i tam sprawdzić oferty). Jeśli chcesz kupić nowy samochód i jesteś w stanie zapłacić za niego gotówką, to chyba tak jak wszędzie, nie ma nic prostszego. Idziesz do salonu, wybierasz i płacisz. Oczywiście w kwestii gwarancji, ubezpieczenia i ewentualnych bonusów, poinformuje Cię sprzedawca. Natomiast jeśli chcesz wziąć kredyt na kupno samochodu, to w tym przypadku musisz spełnić kilka wymogów. Salony samochodowe, zwykle same składają wniosek o kredyt, Ty musisz jednak dostarczyć zaświadczenie o zatrudnieniu (min. 6 miesięcy), wyciąg z konta bankowego (jako dowód wysokości wypłaty), oraz wypełnić wniosek. Z tego co się orientuję, minimalna wyplata do uzyskania kredytu samochodowego to 5000AED, choć słyszałam o banku, który przyznaje kredyt, nawet przy wynagrodzeniu 3500AED. Kredyt zwykle przyznawany jest na 3-4 lata. Trzeba również pamiętać o tzw. first payment, czyli 10-20% kwocie kosztu samochodu, którą musimy zwykle zapłacić w całości, już na samym początku.

     Like

  1. hahaha… dokładnie to samo pomyślałam po dotarciu na miejsce. Gdzie te plaże? Oczywiście plaże są, ale po wewnętrznej stronie luku i po obwodzie kształtu palmy. Cześć zewnętrzną musieli stabilniej zabezpieczyć przed uderzającymi falami i wymywaniem wyspy. Niestety tym razem, mieliśmy tylko szanse zwiedzić cześć zewnętrzną. Budynki widoczne na zdjęciu to Dubai Marina i JBR. Pozdrawiam.

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s