JULY PLANS

Witajcie!

Nowy miesiąc, nowe plany. Czerwiec był dla mnie bardzo udanym miesiącem. Przeczytałam fantastyczne książki, obejrzałam poruszające filmy i w 80% jestem zadowolona z zakupów, które poczyniłam. Mimo natłoku obowiązków w pracy, udało mi się popracować również nad swoją wiedzą, swoim ciałem, wypełniłam również większość zaplanowanych obowiązków. Miesiąc dosłownie mi śmignął. Nasz mały kocurek niesamowicie podrósł (mamy 2 koty: roczną kocicę i 3-miesięcznego łobuza). Nowy miesiąc również zapowiada się ciekawie. Przedwczoraj nasze gołębie złożyły jajko 🙂 Razem z mężem wkrótce zostaniemy dziadkami 😉

-ENGLISH –

New month, new plans. June was a very successful month for me. I read a fantastic book, watched a really good movies and in 80% I’m happy with the purchases I made​​. Even I had lots responsibilities in my job, I was able to work well on my knowledge, my body and filled out most of the June Plans. Last month has passed to me very quickly. Our little kitty incredibly grown up (we have 2 cats: 1-year-old kitty girl and 3-months-old bad boy). New month also promises to be interesting. The day before yesterday our doves made ​​an egg 🙂 My husband and I will be grandparents soon 😉

1. Do przeczytania… / To read…

worldbyjasmine - june books

Agata Christie – “THE HOLLOW” / John & Christopher Humphrys – BLUE SKIES & BLACK OLIVES” / Aleksijewicz Swietlana – “THE UNWOMANLY FACE OF THE WAR”

Wracając do tematu: PLAAANYYYYY!!! W ten weekend planuję zakończyć moją zaległą lekturę Lizy Marklund – “RAJ”. W zeszłym miesiącu towarzyszyły mi kryminały (jak również w maju i kwietniu). Uznałam że najwyższy czas na małe urozmaicenie. Takie “urozmaicenia” zwykle kończą się na zamknięciu książki po kilku stronach. W tym miesiącu mam silne postanowienie, że wytrwam do końca, do ostatniej strony. Tak, tak, wiem, “Niedziela na wsi” to kryminał, ale nie współczesny, więc zawsze trochę inaczej. Poza tym, po przeczytaniu kilku dobrych opinii na temat twórczości Pani Agaty, kupiłam 3 jej książki. Początkiem tego roku przeczytałam “I nie było już nikogo” i średnio byłam zadowolona. Nie do końca to mój gust, więc zobaczymy jak będzie tym razem. Nie wypada odmawiać klasyce.

– ENGLISH –

Back to the topic: PLAAAAANS!!! In this weekend I have a plan to finish reading Liza Marklund PARADISE”.  Last month, I read only criminals (as well as in May and April). I decided to have a little variety. Such a “variety” usually end up at the close of the book after a few pages. Yes, yes, I know, “The Hollow” is a crime, but not contemporary, so there’s always a little different. Besides, I can’t say “no” to classics.

2. Do obejrzenia… / To watch…

worldbyjasmine - movies

Dagur Kari – “THE GOOD HEART” / Jonathan Levine – “50/50” / Joseph Gordon-Levitt – “DON JON”

Pozostając w zachwycie Paulem Dano, przedstawiam Wam mojego ulubionego aktora 🙂 Joseph Gordon-Levitt. Gdybym nie poślubiła mojego męża, to w 100%, teraz miałabym w policyjnej kartotece wyrok dożywotniego zakazu zbliżania się do Pana Josepha, za nagminne naruszanie przestrzeni prywatnej aktora. KOOOCHAAAM. Ciekawe czy za coś takiego grozi kara pozbawienia wolności…

– ENGLISH –

Staying in delight Paul Dano, I present to you my favorite actor 🙂 Joseph Gordon-Levitt. If I had not married my husband, it’s 100% sure, that now, I would have the police ban, for violation of private space Mr. Joseph. LOOOVE. I wonder if for something like this, threatens jail …

3. Do kupienia… / To buy…

worldbyjasmine - bag 1

Kate Spade / Coach / Michael Kors / Rebecca Minkoff

worldbyjasmine - bag 2

Saint Laurent / Jason Wu / Saint Laurent / Salvatore Ferragamo

Nie mam żadnej czarnej torby. Mówie to poważnię. No dobrze, może tylko taką malutką, ale że zmieści się do niej jedynie portfel i komórka, więc nawet nie biorę jej pod uwagę. Potrzebuje “ładnej” (to zależy od gustu), pojemnej torby w czarnym kolorze. Wybrałam kilka modeli, które mi się podobają. Oczywiście nie planuje kupować torby za kilka tysięcy, nie. Na poniższych zdjęciach możecie zobaczyć, za jakimi modelami się rozglądam. Mój miesięczny budżet na kosmetyki, ubrania, dodatki, generalnie wszytko poza podstawowymi potrzebami, to 500-700AED zależnie od miesiąca. No wiec w tej kwocie musi się znaleźć naprawdę niezbędna mi torba. Która Wam się najbardziej podoba? Ja chyba skłaniam się w kierunku stylu Rebecci Minkoff.

– ENGLISH –

I don’t have any black bag. I’m telling this seriously. Well, maybe just one, so tiny, that it suite wallet and cell phone only. So I even don’t put it in my mind. I need a “good looking” (it depends of the taste), capacious bag in black color. I chose a few models that I like. Of course, I not planning to buy bag for a few thousand, no. My monthly budget for cosmetics, clothing, accessories, generally everything beyond basic needs, is 500700AED depending on the month. So in this amount I have to find bag, which I really need. Which one you like the most? I think I will go in Rebecca Minkoff style.

worldbyjasmine - revlon

Revlon – Colorstay (110 shade)

Ponieważ w planach jest już duży wydatek, nie zamierzam więc szaleć z kosmetykami. W sumie to wszystko mam i chyba nie ma sensu na sile wydawać pieniędzy. Jeśli znajdę torbę w kwocie niższej niż zaplanowałam, to możliwe, że skusze się na  podkład Revlon Colorstay w odcieniu 110. Widziałam, że jest całkiem jasny. Mogłabym go mieszać z tym nieszczęsnym (bo za ciemnym) kremem bb, który kupiłam w zeszłym miesiącu.

To już wszystkie moje plany na ten miesiąc. PODPUNKTY STALE (o których możecie przeczytać w JUNA PLANS), pozostają bez zmian, więc nie ma potrzeby tego wklejać tutaj.

Dajcie znać jakie są Wasze plany na lipiec.

– ENGLISH –

Since I have already a big expense in plan, so I’m not going to go crazy with cosmetics. Besides, I already have all I need, so probably there is no sense wasting money. If I will find a bag, in an amount lower than I planned, then maybe I will buy Revlon Colorstay in shade 110. I saw it’s quite fair. I could mixed it with too dark bb cream that I bought last month.

It’s all my plans for this month. Let me know about your July plans.

Your Jasmine

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s