JUNE PLANS

Witajcie!

Mamy początek miesiąca i choć jestem spóźniona o 6 dni to postanowiłam podzielić się z wami kilkoma czerwcowymi planami oraz opisać Wam schemat, który pomaga mi w realizacji co miesięcznych zadań. Tworzę sobie krótkie listy rzeczy, spraw, czynności, które w danych miesiącach koniecznie muszę wypełnić. Lista składa się z trzech części: PODPUNKTY OBOWIĄZKOWE (które muszę wypełnić bezwarunkowo), PODPUNKTY STAŁE, czyli lista rzeczy do zrobienia, która co miesiąc jest niezmienna, a jej wykonanie zależne jest od ilości wolnego czasu w danym miesiącu, oraz PODPUNKT ALTERNATYWNY, dodany do listy w sytuacji, kiedy z przyczyn ode mnie niezależnych nie jestem w stanie zrealizować któregoś podpunktu z listy obowiązkowej lub jakimś cudem mam dużo wolnego czasu. Zwykle jest to coś, co planuje zrealizować w przyszłym miesiącu.

– ENGLISH –

We have the beginning of a month so I decided to share with you some of my June plans and describe to you a diagram, which helps me with monthly tasks. I creating a short list of things, affairs, activities that I have to necessarily complete. The list is divided into three parts: MUST TO DO POINTS (which I have to complete unconditionally), CONSTANT POINTS, the list of things to do, which every month is unchanged, and it’s performance depends of my free time in a month, and ALTERNATE POINT added to the list in a situation where for reasons beyond my control, I’m not able to realize them, or somehow I have a lot of free time. Usually it’s something I plan to realize in the next month.

PODPUNKTY OBOWIAZKOWE / MUST TO DO POINTS

1. Do przeczytania … / to read …

worldbyjasmine - june books

Lena Oskarsson – “HONNINGFELLEN” – Swedish crime story / Liza Marklund – “PARADISET” – Swedish crime story / Hans Koppel – “SHE WILL NOT COME BACK” – Swedish thriller story

2. Do obejrzenia … / to watch …

worldbyjasmine - june movies

Denis Villeneuve – “PRISONERS” – USA Thriller / Matt Aselton – “GIGANTIC” – USA Romantic comedy / Steve McQueen – “12 YEARS A SLAVE” – USA, UK Historical drama

3. Do kupienia … / to buy …

worldbyjasmine - shopping 1

Biustonosz do ćwiczeń w domu / Seamless bra for home exercise

worldbyjasmine - shopping 2

Dior – Lash Plumping Serum / BRTC – Whitening BB Cream / Laura Mercier – Transparent Powder

4. Do zrobienia … / to do …

Co miesiąc jest to coś innego, np. wizyta u dentysty, czy fryzjera, zakup czegoś do domu, projekty do zrealizowania w pracy, itd. Every month something else, such asa visit to the dentist, or haircut, buy something for the home, projects to complete at work, etc.

PODPUNKTY STAŁE / CONSTANT POINTS

5. 3x w tygodniu ćwiczenia w domu. Na zewnątrz pogoda jest już zabójcza, wiec nie ma szans na sport w ciągu dnia. Po zmierzchu hmmm… Raczej nie / 3x a week, exercises at home. On the outside weather is already deadly hot, so there is no chance of sport during the day. After dusk hmmm … not really.

6. 3x w tygodniu nauka jezyka angielskiego. O ile z mówieniem nie mam wiekszych problemów, o tyle nad pisaniem warto żebym popracowała / 3x a week learning the English language. I don’t have a big problems with speaking, but I have to practice writing.

7. 2x w tygodniu pisanie postów / 2x a week writing posts.

8. 2x w tygodniu nauka ogólna. Czasy szkolne mam już dawno za sobą, ale nie chce być osobą, która nie zna podstawowych dat, budowy swojego ciała, czy jakichś podstawowych informacji o danym kraju. Lubie odświeżać wiedze, czy uczyć się czegoś nowego. Chętnie korzystam z pytań programu Matura to Bzdura, ale znacznie rozszerzam własne odpowiedzi o dodatkowe zagadnienia / 2x a week learning overall. School days I have long time behind of me, but I don’t want to be the person who doesn’t know the basic dates, build of my body, or any basic information about some countries. I like to refresh knowledge and learning something new.

9. Wycieczka po Dubaju – przynajmniej raz w miesiącu staramy się razem z mężem skorzystać z dobroci jakie daje ten kraj. Coś zobaczyć, spróbować nowego smaku, zwyczajnie wybrać się na przejażdżkę przed siebie, Dubaj to piękne miasto, pełne atrakcji, dlaczego z tego nie korzystać, zamykając się jedynie w domu, pracy czy centrum handlowym / Dubai tour – one a month i like together with my husband to see something new, to eat something new or just drive by car around the city with no final destination. Dubai is a beautiful city, full of attractions.

worldbyjasmine - Dubai tour

PODPUNKT ALTERNATYWNY / ALTERNATE POINTS

10. Stworzenie idealnego CV. W przyszłym roku kończy mi się kontrakt. Nie wiem jeszcze czy zostanę w tej firmie, czy zacznę rozglądać się za inną pracą, chce jednak stworzyć bazę, do której w łatwy sposób będę dołączać nowo zrealizowane projekty / To create a perfect CV. Next year my contract ends. I don’t know yet if I’ll stay in the same company, or I I’ll start looking for other work, however, I want to create a base to which it will be easy attach the newly completed projects.

To już wszystkie moje plany na ten miesiąc. Jestem ciekawa Waszych sposobów na efektywne spędzanie życia / It’s already all of my plans for this month. I’m interesting of your ways to effectively spend a life.

Your Jasmine

Advertisements

One comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s